Úvod » Aktuality » Rok 2014 » Nová zelená úsporám začíná

Nová zelená úsporám začíná

 10. 04. 2014, 15:48

1. dubna začala Nová zelená úsporám. Letos bude rozděleno celkem 1,9 miliardy korun, tedy o miliardu více než loni. O dotace mohou zájemci žádat elektronicky od 1. dubna 10:00, program skončí 31. října ve 12:00 (za předpokladu, že se dotace nevyčerpají dříve).

55 procentní podporu mohou dostat majitelé rodinných domů na zateplení domu, na nové ekologické zdroje mohou získat dokonce 75 procentní dotaci. O deset procent vyšší podporu pak mohou získat žadatelé z Ústeckého a Moravskoslezského kraje, rozhodl ministr životního prostředí Richard Brabec, a to kvůli dlouhodobému boji se špatným ovzduším v těchto regionech.

Oproti loňskému roku by mělo dojít ke zrychlení celého procesu – zkrátila se doba pro doložení povinných elektronických příloh z osmi dnů na pouhé tři, rychleji by měla být vyplácena i samotná podpora. První žádosti bude schvalovat rada Státního fondu životního prostředí (SFŽP) a následně Ministerstvo životního prostředí ČR již od poloviny května.

A na co konkrétně jsou dotace určeny? Tradičně program nabízí peníze na zateplování rodinných domů, nově lze získat příspěvek také na pořízení solárních panelů pro vytápění nebo ohřev vody v rodinných domech. Podporovány budou také výměny oken a dveří, výstavby tzv. pasivních domů a výměny starých neekologických kotlů za nové úsporné.

Nová zelená úsporám neumožňuje z dotací zateplit bytové domy, tuto možnost plánuje ministerstvo až pro příští rok. Podle ministra Brabce by měl program pokračovat i v následujících šesti letech. Podle odhadů by Nová zelená úsporám měla přinést více než 5 000 nových pracovních míst a přes 5 mld. Kč do státní kasy.


Vytisknout Poslat článek Nahoru


Až 8 000 Kč ročně ušetříte za každého zaměstnance!

Využijte programu
Absolut Benefity
k získání benefitů pro vaši firmu.

Absolut Benefity

Hledáme nového kolegu!

Otevíráme 1 pozici finančího asistenta nebo asis­tentky.

Kariéra

PENZE+…program pro zajištění vyšší životní úrovně

Chcete si zvýšit životní úroveň v penzi? Víte jak získat potřebné finance snadno a efektivně?

Program PENZE+
Hledaný výraz: Vyhledávání